Bosch mum 4655

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 12. sep 2006 17:35 | ogledi: 4.718 | odgovori: 18

Na našem koncu je v akciji 39.998. Pa meša, gnete, ima mesoreznico, sekljalnik, pretočni sekljalnik s ploščo za rezanje, ribanje, strganje. 550 W. In kapaciteto za testo 2,7 kg.... Zanima me, če se splača??

Ga ima kdo? Kakšne so vaše izkušnje z njim, ker mene precej srbijo prsti...

Hvala za info...

LP

juhica

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. sep 2006 17:55

Jaz imam Bosch 4625 (malo manj zmogljiv) in brez njega nočem biti več. Vse narediš/naredi mimogrede, kvašeno testo je fantastično zameseno, v njem delam vsa peciva in vse svaljke in kruhe, razen kakšnih izredno malih količin, ki mi ga samo zapackajo. Pretočni sekljalnik je zoprn za čistit in ga ne uporabljam - za večje količine pa bi verjetno ga. Mesoreznica je OK. Če si bolj kuharske in pekovske sorte, se splača. Jaz naredim ziher dva do tri biskvite oz. peciva na teden, tako da ga rabim kar pogosto. Sestra pa z njim gnete kruh skoraj vsak dan. Odločitev pa je tvoja. Staša

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. sep 2006 18:13

Jaz bi ga šla kar iskat, v tem je problem....Zato rabim kako trezno mnenje. Dokaj veliko pečem, kuham več in rada vlagam... Sedaj imamo eno staro gorenjevo reč, ki je dokaj uporabna, vendar za zelo male količine, testa pa sploh ne moreš dobiti ven, ker ima v sredini tulec, na katerega se montira mešalo. Ta ima najbrž posodo brez luknje in se mešalo dvigne ven?... Nisem ga še videla v "živo" zato sprašujem.... Kaj pa cena? LP juhica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. sep 2006 18:20

Jaz ga imam že vrsto let in sem zelo zadovoljna z njim. Dokupila sem še eno skledo, da v njej posebej vtepem sneg (kjer recept to zahteva), mesoreznico uporabljam za mletje paprike za ajvar, za kekse na šablono (tisti stari pravokotniki:), malo manj pa za meso. V vrču miksam sadje za goste sokove, pretočni sekljalnik pa mi prav pride bolj za ozimnico, ko imam večje količine- za ribanje jabolk za v skrinjo, rdeče pese za vlaganje, na plošči za strganje (tisti z najmanjšimi "solzicami") pa se odlično zmeljejo orehi, lešniki ali mandlji. Priznam, ta MUM mi pošteno "odnaša rit" Mislim, da ti ne bo žal, če se boš odločila za nakup... sicer pa vsak svojega konja hvali. Tudi ostali kuhinjski stroji in roboti so dobri, vendar pod pogojem, da so v uporabi in niso spravljeni globoko v omari LP, V.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

12. sep 2006 20:07

Tudi mi smo ga dolga leta imeli, no, sicer ne točno ta model, bil pa je MUM z vsemi dodatki, ki si jih opisala. Pa je šel po kar nekaj letih po gobe in smo kupili novo samo "mašinco" s skledo, ker so tile mumi itak vsi kompatibilni med seboj. Mama si sploh ne predstavlja biti brez, jaz pa tudi ne. Ko sem se odselila, sem po nekaj mesecih "samevanja" ugotovila, da je preveč enostavno, če nekdo vse namesto tebe naredi, ti pa samo notri mečeš :), pa sem si kupila samo osnovni model (priključkov ne uporabljam). Močno priporočam, sploh tega 550 W, mi smo šli takrat s 550 W na 500 W, pa mi je še zdaj včasih hudo, ko gnetem npr. testo za medenjake.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. sep 2006 22:02

Jaz bi ga šla kar iskat, v tem je problem....Zato rabim kako trezno mnenje. Dokaj veliko pečem, kuham več in rada vlagam... Sedaj imamo eno staro gorenjevo reč, ki je dokaj uporabna, vendar za zelo male količine, testa pa sploh ne moreš dobiti ven, ker ima v sredini tulec, na katerega se montira mešalo. Ta ima najbrž posodo brez luknje in se mešalo dvigne ven?... Nisem ga še videla v "živo" zato sprašujem.... Kaj pa cena? LP juhica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. sep 2006 22:07

Hvala vsem za informacije...Se pravi, da ga lahko grem iskat....Bo pač darilo za rojstni dan letos malo bolj hitro...... LP juhica

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

13. sep 2006 1:09

Sasenka, kje se pa dobi samo osnovni model brez priključkov? LP Matjaž

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. sep 2006 6:19

Nisem Sasenka, pa vseeno: v Merkurju imajo v akciji osnovno verzijo, cena 15.990 SIT. Na spletni strani http://nakup.merkur.si/ v iskalnik vtipkaj MUM 4404. LP, V.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

13. sep 2006 7:43

dokupiš lahko priključek mlinček za žito in mlinček za orehe. Oboje je super. lp, Robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti